Psihoterapeita prakse

Laipni lūdzam sertificētas psiholoģes, psihoterapijas speciālistes Jeļenas Sivuhas mājaslapā, Rīgā. Jūsu uzmanībai es gribu piedāvāt noderīgu informāciju, kas atbildēs uz Jūsu jautājumiem un apmierinās Jūsu meklējumus.

Te Jūs varēsiet atrast informāciju par mani un par manu praksi. Iepazīties ar dažām, manuprāt, interesatnām klasiku domām, viņu darbiem, rakstiem un dažādu autoru literatūras skicēm.

Mēs dzīvojam informācijas laikmetā, sabiedrībā ir notikušas juceklīgas pārmaiņas salīdzinoši īsā laika periodā. Cilvēks spiests reaģēt, bet bieži vien viņš nav gatavs nepārtrauktām izmaiņām sabiedrībā.

Lai atbilstu šīm izmaiņam, ir jāaktivizē savas radošās spējas. Nemitīgi mainīties mainīgajā pasaulē – tas, faktiski, ir savas oriģinalitātes, unikalitātes izpausme. Savas individualitātes izteikšana ir tieši saistīta ar pārdzīvojumu atbilst savai dzīvei, ar pārdzīvojumu to apjēgt.

Katra cilvēka unikālums ir neapšaubams; cilvēks ir neatkartojama, nesalīdzināma ne ar ko indvidualitāte, apveltīta ar brīvību. Tomēr, spēja sevi prezentēt pasaulei, izpaust savu unikālu būtību ir daudzu cilvēku problēma. Mēs visi gribētu gūt panākumus dzīvē, izpaust savus īstos talantus un realizēties kā personība. Bet bieži mēs sastopam pienācīgus cilvēkus, kuriem tā un neizdevās pilnībā izmantot savas iespējas. Ļaudis rīkojas pēc jau esošām shēmām, stereotipiem, programmām, kas iedzin pārdomās par dzīves bezjēdzību, krīzē un grūtā psihoemocionālā stāvoklī.

Tādā veidā, psihoterapija un professionāla psiholoģiskā palīdzība kļuva par mūsdienu kultūras neatņemtu sastāvdaļu.

Psihoterapijas palīdzības mērķis:

noskaidrošana un sapratne individuālas cilvēka būtības pasaulē;
sadarbība viņa radošā potenciāla attīstībā, atbilstot viņu personības īpatnībām, un sadarbība gatavībai rasties jaunām spējām, kas dāvina dzīve.

Psihoterapijas uzdevums:

palīdzēt cilvēkam viņa dzīves problēmu risināšana, oriģinālo risinājumu meklēšanā, atbilstībā ar situācijas savdabību;
paplašināt dzīves robežas;
uzrādīt ceļu laimei, mīlestībai, jauniem rezultātiem, pie kā mēs visi tiecamies.
Psihoterapeits tiecas palīdzēt saprast problēmu no loģikas atsevišķas cilvēka dzīves iekšpuses: kā rodas problēma, kāpēc viņa nevarēja nerasties un kā tagad ar to cīnīties. Psihoterapeits paredz, ka uz viena jautājuma varbūt dažas vai daudzas pareizas atbildes. Tas ir pašatklāsmes, sevis iegūšanas, attistības un pārveides process.
Sasniegumi psihoterapijas procesā, dziļāka sevis un citu cilvēku sapratne, sekmē dzīves kvalitātes uzlabojumam.

Psihoterapija veidojas uz psihoterapeita un klienta savstarpējām attiecībām, alianse. Šīs attiecības ir dziedinošas un palīdz uzlabot klienta psihisko un sociālo funkcionēšanu; palīdz klientam, kurš atrodas krīzes situācija, labāk sevi izprast, labāk sadzirdēt apkārt notiekošo un spēt atrast jaunus veidus, kā veidot attiecības ar citiem cilvēkiem, konstruktīvi, respektējot vidi; uztvert klienta personību kā veselumu, kas ir virzīts uz viņa iekšējo centru un palīdz atrast ceļu uz savo patieso Es.

Katra psihoterapeita profesionāla darbība atšķiras ar tā saucamo individuālo stilu, kas iekļauj psihoterapeita īpašības/īpatnības, vērtības un principus.

Par psihoterapiju

Psihoorganiskā analīze.

www.poa.lv
Viena no 20. gadsimta nogalē izveidotajām psihoterapijas metodēm — psihoorganiskā analīze — radusies, apvienojot atsevišķus psihoanalīzes aspektus un uz ķermeni orientētās psihoterapijas elementus.

Закажитеобратный звонок

или позвоните мне сами
+ (371) 29-941-951